Jak nosit džíny

Jak nosit džíny

Stále jsou oblíbené úzké džíny, které byly nejdříve módním trendem, ale usídlily se nadobro v našich šatních skříních a to na hodně dlouhou dobu. Módní trendy je důležité umět nosit. Úzké džíny se hodí pro běžné každodenní nošení i na speciální příležitosti. Nejprve si vyberte barvu. Pokud zvolíte výrazné barvy a vzory,  přitáhnete pozornost k nohám. Chcete-li vypadat štíhlejší, vyberte si raději tmavé jednobarevné džíny. Velké kapsy pak opticky zmenší váš zadek. Úzké džíny na večírek či do práce mají být nejlépe decentní a tmavé. Pokud máte ale předepsaný dress code, džíny úplně vynechejte. Džíny nemají být příliš těsné a úzké, ale myslete při nákupu na to, že povolí. Nejlépe se vytvarují džíny s určitým podílem strečové látky. V takových budete mít také větší pohodlí.

Střih a džíny

Zvolte si džíny s vysokým či nízkým pasem nebo s klasicky vsazeným pasem. Musíte si je vyzkoušet, zda vám padnou různé střihy. Možná najdete ten ideální, který vám bude slušet nejvíce. Pro silnější pas se nehodí džíny se sníženým pasem. Budou vám z nich přetékat boky a břicho. Při zkoušení se projděte a vyzkoušejte různé pohyby. Zvýrazněte si svou postavu, a pokud máte úzký pas a širší boky, noste džíny, které přitáhnou pozornost právě k vašemu pasu a odvedou pozornost od silnějších boků. Úzké džíny noste s páskem, přepásejte košili v pase, doplňte vypasovaným sakem a doplňte vysokými kozačkami. Pokud máte trojúhelníkový tvar těla tvaru hruška, ramena užší než boky, úzké džíny boky ještě víc rozšíří. Zvolte vhodné halenky a doplňky, které odpoutají pozornost právě od boků. Zabere dlouhá košile se vzorem, která zakryje boky. Zeštíhlí vás vysoké kozačky a horní polovinu těla zvýrazní velký šál nebo šátek sahající do pasu.

Další typy postavy

Pokud máte naopak ramena širší než pas a boky, úzké džíny ukažte a neskrývejte svá stehna. Zvolte halenku či tričko se zajímavým vzorem končícím u pasu, krátký svetr nebo sáčko, baleríny nebo jiné neutrální boty v tlumených odstínech. Mohou to být i kozačky, ale k vyvážení širokých boků v tomto případě nejsou třeba. Obdélníkový tvar postavy s nevýrazným pasem potřebuje dotvořit a opticky zvýraznit dojem pasu. Zabere pěkný šál či šátek, halenka s výstřihem či vodou, košile s empírovým pasem a boty bez podpatku, aby vaše nohy a boky působily trochu plnějším dojmem. Pokud máte plnější tvary, větší břicho, užší ramena, boky a ňadra, tak máte kulatou postavu. Je třeba odvést pozornost od břicha. Zabere jednobarevná volnější košile skrývající boky, rozepnuté sako, propínací svetr, boty na podpatku nebo kozačky. Pak budete vypadat štíhlejší.