Plavky na sezónu

Po jakých plavkách letos sáhnout?

Dalo by se říct, že si letos příroda s námi jenom zahrává. Zima byla dlouhá a táhla se až skoro do velikonočních svátků a nyní by se dalo říct, že už jsme skočili přímo do léta. Jaro jako bychom naprosto přeskočili, což samozřejmě není vůbec dobře. Nemůžeme s tím však nic dělat, proto je třeba, abychom se připravili na přicházející letní sezonu, která nám doslova klepe na dveře. Plavky se do obchodů začínají dostávat ve velkém množství, otázkou je, po jakých plavkách máme sáhnout, abychom letos oslnili nejen na koupalištích, ale i u moře nebo jenom na zahradě u bazénu.

Jak jistě víte, každý rok móda přinese několik typů plavek, které budou udávat styl. Plavek je celá škála, už nyní se nachází v řadě obchodů. Otázkou je, jaké jsou letos in a po jakých máme sáhnout, abychom neudělali krok vedle?

Retro styl zavítal i do světa plavek

Pokud sledujete dění v módním světě, moc dobře víte, že se do módy opět dostalo retro. Retro jsme registrovali zejména v sedmdesátých, osmdesátých letech a dominují mu především pestré barvy (zejména červená) a mnohé zajímavé vzory (především puntíky). Retro styl je skvělý v tom, že povoluje nosit všemožné, pestrobarevné kombinace.

Retro letos ovládá celý módní svět, a to i ten plavkový. Letos zaujmete především barevnými pruhy, retro puntíky nebo vintage barvami.

V jaké barvě by plavky měly být?

Co se týče konkrétních barev, zaujmete zejména s oranžovou, s blankytně modrou nebo s odstíny hnědé barvy. Populární však letos bude i takzvaný vintage sportovní color-block.

Pokud by vás zajímalo, jaký tvar či střih plavek si pořídit, nejlépe uděláte, když si koupíte jednodílné plavky ve stylu pobřežní hlídky. Vzpomeňte si na nestárnoucí stejnojmenný seriál a jedny takové oranžové plavky si ulovte. Nemusí být přímo oranžové, nebojte se ani červené barvy.