Kreslení je in aneb probuďte v sobě malíře!

Také si kolegové v práci něco neustále čmárají? Nejspíš propadli dnešnímu trendu. Kreslení je dnes více než aktuální. Uklidňuje a probouzí kreativitu. Kreslit si dnes můžete různými způsoby. Vyzkoušet můžete kurz kreslení,  sketchnoting, metodu zentangle,  vybarvování omalovánek pro dospělé a další trendy metody, které vás promění v malíře.

Proč začít kreslit? Proč ne!

Možná jste jediní v práci, kteří během porady u sebe nemají notýsek a něco si nečmárají. Neslušné, říkáte si možná. Ale ba ne! Především sketchnoting tohle povoluje. Jedná se o poměrně novou metodu, pomocí níž si jednoduše zapisujete poznámky. Prý má ušetřit čas, pomoct vám se zapamatováním jednotlivých věcí a rozvinout vaši kreativitu. U sketchnotingu ani nemusíte umět kreslit, hlavně že se o to budete pokoušet. Váš denní záznam ze schůzky pak sice možná bude vypadat jako dětská čmáranice,  rozhodně vám však na to šéf nemůže nic říct, tedy za předpokladu, že je alespoň maličko trendy. A který šéf nechce být trendy? Kreslit si však nemusíte jen poznámky. Možná, že jste vždycky toužili po tom stát se malířem. Dnes je na to ta nejvhodnější doba. Stačí si „vygooglit“ kurz kreslení a už se vám rozvine řada nabídek pro vaše okolí. Velice trendy je dnes kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, který vás naučí vnímat věci kolem sebe tak, že je budete moci přenést na plátno. A budete se divit, ale většina účastníků takovýchto kurzů si po jejich absolvování domů opravdu odnáší v celku vydařený portrét.

Kreslení prý uklidňuje

Ať už patříte k osobám, které snadno vybouchnou, máte toho v práci a doma hodně nebo se jen nedokážete soustředit, popadněte pastelku! Tak tohle doporučení by vám dnes dal nejspíš každý odborník, protože kreslení má vážně něco do sebe. Prý uklidňuje, rozvíjí kreativitu a krásně si při něm utřídíte myšlenky. Pro začátek vám opravdu postačí ony pastelky a omalovánky. O trendu v kreslení dnes svědčí i rozsáhlá nabídka trafik, v nichž si můžete vybrat z celé řady antistresových omalovánek pro dospělé. Tak proč se stresu nezbavit právě kreslením?