Druhy saka

Saka na tisíc způsobů. Tipy, jak je nosit

Móda se neustále mění, ale některé kousky v módě zůstávají stále. Jedná se o takzvané nadčasové kousky, které by měly tvořit základ každého dámského šatníku. Řadí se mezi ně klasické džíny a jednobarevná trička, dále také jednoduché šaty a nějaká sukně. Nesmíme zapomenout ani na saka, která jsou nedílnou součástí každého elegantního looku. Právě saka lze nosit na mnoho způsobů. Pánové i dámy je mohou kombinovat s různými kousky. Abyste nezvolili nehezkou a nepadnoucí kombinaci, doporučíme vám a poradíme vám, jak saka nosit.

Jak již bylo zmíněno, saka tvoří základ nejen dámského, ale také pánského šatníku. Dnes je možné sako zakoupit v mnohých střizích a v mnohých materiálech. Obecně platí, že každý by měl ve svém šatníku mít nejen elegantní vypasované sako, ale také jemné teplákové sako, které se hodí k elegantně pohodlným outfitům.

Pojďme si však říct, jak taková saka nosit a s čím je vlastně kombinovat.

Jak nosí saka ženy

Pokud patříte k ženám, které milují eleganci, sako je nedílnou součástí vašich šatníků. Teplákové sako lze kombinovat i s džíny, k nimž se na nohy obují sandálky na podpatku nebo lodičky. Pokud se rozhodnete pro kombinaci s džíny či případně s delšími kalhotami, vždy na nohy obouvejte podpatky, protože dojde k optickému zeštíhlení nohou. V opačném případě by došlo k optickému zkrácení nohou a ani samotné sako by v takové kombinaci nevypadalo hezky.

Jestli chcete sako zkombinovat s midi sukněmi nebo s úzkými sukněmi do pasu, volte zejména kratší saka, která sahají jen do pasu. Nebudou narušovat sukni a budou působit velmi stylově.

Jak nosí saka muži

I muži mají mnoho možností, jak mohou nosit saka. Pokud mají saka se záplatami na loktech, mohou je nosit s krátkými kalhotami sahajícími ke kotníkům. Samozřejmě mohou pod sako dát obyčejné jednobarevné tričko, košile není vždy podmínkou.

Košile je podmínkou jen tehdy, pokud se oblékáte do hezkého, elegantního a trošku lesklého obleku.