Oblečení k moři

Jak se sbalit k moři

Léto ještě zdaleka nekončí, což potvrzují ti, kteří se teprve nyní vydávají vstříc velkému letnímu dobrodružství. V současné době se jezdí nejčastěji k moři, a to konkrétně do Chorvatska či případně do nedaleké Itálie. Ať už letos míříte kamkoli, nezapomeňte se k moři sbalit tak, jak nejlépe umíte. Nesmíte zapomenout hned na několik důležitých věcí. Otázkou ale je, co to důležité věci jsou. A s tím vám poradíme.

Při balení berte v potaz možnost, že se kufry mohou při cestování letadlem ztratit. Pokud se ztratí, zbyde vám jen příruční zavazadlo, do něhož se většinou dává jen to, co se do kufru nevleze. To nejdůležitější, jako je ústní hygiena, léky nebo případně spodní prádlo, proto mějte vždy při sobě v příručním zavazadle. Oceníte to zejména tehdy, kdy se velký kufr na letišti ztratí a vy budete muset několik dnů přežít s tím, co bude v příručním zavazadle.

To byl však jen tip pro ty, kteří na svou vysněnou a dlouho očekávanou dovolenou letí letadlem. Nyní se zaměřme na celkové balení.

Co si sbalit k moři

  • Plavky jsou podmínkou. Bez nich si to u moře neužijete. Samozřejmě si plavky můžete koupit i na místě, ale ne vždy jsou k dostání za skvělé ceny nebo ve skvělé podobě. Raději si vezměte plavky z domu. A pamatujte na to, že je vždy nutné vzít si minimálně dvoje různé plavky. Moře je slané a sůl plavky rozežere do poslední nitky, proto mějte vždy záložní.
  • Spodní prádlo je podmínkou, i když u moře budete trávit většinu času v plavkách. Když se ale vydáte na večeři, na spodní prádlo dojde.
  • Tuniky jsou k moři ideální. Díky tunice vkusně schováte plavky, ale nebudete se potit jako v běžném oblečení. Tunika je navíc i společenský oděv, proto s ní klidně zamiřte i na večeři nebo diskotéku.
  • Nazouváky jsou letošním hitem číslo jedna a na pláži se bez nich neobejdete. Vyhýbejte se klasickým plastovým nazouvákům, protože v nich se noha zpotí a nepříjemně klouže.
  • V čem budete věci na pláž nosit? No přece v kabelce. Proto si do svého kufru sbalte i pořádně velkou kabelku, kterou si klidně vezměte i do letadla, pokud bude splňovat rozměry aerolinek.