Jak šel čas s kravatami

Jak šel čas s kravatami

Pokud míříte na nějakou svatbu nebo na ples, pak si většinou oblékáte oblek nebo košili, k níž vkusně doplníte nějakou kravatu. Kravata se hodí k jakékoliv košili, ale dbejte na to, že s pestrobarevnými košilemi neuděláte zrovna nejlepší dojem. Raději volte vkusnou, neutrální košili, díky které budete vždycky vkusně oblečeni. K ní pak doplňte nějakou barevnou kravatu.

Nicméně je nutné poznamenat, že u kravat je nutné si dávat pozor. V módním světě jsme zvyklí na to, že se jednotlivé trendy neustále mění. Někteří pánové si myslí, že u kravat je tomu jinak, ale není. I kravaty se mění s tím, jak ubíhá čas.

Pojďme si tedy zmínit, jak šel čas s kravatami – jak se začínalo, jak široké byly, jaké volit dnes, pokud nám jsou oblíbené a dnes velice stylové motýlky nepříjemné.

Nejdříve vedla široká varianta a barvičky

Kravaty jsme si zapamatovaly nejdříve jako široké kravaty, které nám vždycky naprosto zahalily košili, pokud jsme měli oblek. Tyto široké kravaty byly populární hlavně v devadesátých letech, kdy se kupovaly zejména barevné varianty. Vzorům se dávala zelená, ale dnes už tyto kravaty hodnotíme jako módní hřích, kterého by se neměl dopustit žádný muž.

Poté široké kravaty vystřídaly užší, ale jednobarevné

Následovala éra o něco užších kravat, které se však už nekupovaly ve vzorech, ale pouze jednobarevné. Tudíž se nám móda trochu umoudřila, ale stále by tyto kravaty dnes nesklidily žádný úspěch nebo pozitivní ohlas.

A co vede teď?

Dnes však vedou jedině úzké vázanky. Čím užší, tím lepší. K tomu všemu se přidává miniaturní vzor – třeba puntíky. Vázanky v této podobě mají jenom zahalit knoflíčky na košili. Jsou velice vkusné a stylové. Pokud byste nechtěli volit motýlky, které jsou dnes upřednostňovány, pak rozhodně sáhněte po úzkých vázankách buď jednobarevných, nebo s jemnými miniaturními vzory.