šperky

Šperky, léto a dovolená – jak vybírat a které nechat doma?

Šperky k ženám zaručeně patří. Pokud patříte k těm, které je nosí ve velkém, možná vás blížící se léto a dovolená přiměje k úvaze, jak si šperky na letní sezónu vybírat, které na dovolenou vzít můžete a které byste měly raději nechat doma.

V létě dostávají šperky zabrat

Léto patří k obdobím, kdy jsme tak nějak akčnější – chodíme na bazény, jezdíme k moři, podnikáme dlouhé túry. Na všechna naše dobrodružství nás doprovázejí naše šperky a dostávají zabrat. Pokud i vy přemýšlíte, jestli si své šperky vzít letos k moři nebo je raději nechat doma, doporučujeme si vzít nejen ty, které běžně nosíte, ale i ty ze šperkovnice. Budete se divit, ale především zlatým šperkům i šperkům s drahými kameny slaná voda prospěje. Hezky je vyčistí a oživí jejich barvu. Vy tak letní dovolenou můžete pojmout i zcela prakticky. Hlavně si dávejte pozor, abyste je při radovánkách na pláži neztratily. Takový snubák se v písku těžko hledá. Pak jsou tady i šperky z alternativních kovů a náhražek, ty u moře trpí neboť písek obrušuje jejich povrchovou barvu a některé z nich při návratu z dovolené vůbec nevypadají hezky. Co škodí i šperkům z dravých kovů je návštěva spa center a termálních zařízení, ve kterých se vyskytuje voda se sírou. Na škodu je i časté saunování se šperky.

Jaké šperky vybírat?

Protože jsou šperky v létě velmi namáhané, klidně si můžete pořídit některé levnější kousky extra pro letní sezónu. Nabídka je opravdu rozsáhlá, my však na léto doporučujeme vybírat pestré a nápadité šperky, které půjdou vidět na míle daleko. Takové šperky se pak podílejí na zviditelnění a rozjasnění outfitu.  Hlavně v letní sezóně si více než kdy jindy můžete dovolit nosit i šperky, které si samy vyrobíte. Navlékání perliček a vymýšlení různých kreací vás bude bavit a co vy víte, možná v sobě objevíte skrytý talent.