tetování

Je tetování stále trendy nebo už ustupuje do pozadí?

Tetování – alespoň malinké tetování zdobí každého z nás. A kdo jej nemá, nejspíš se mu tetování vůbec nelíbí nebo se na něj teprve chystá. Je prakticky jedno, kolik vám je let, když se pro tetování rozhodnete. Mělo by však vždy jít o dlouhodobě promýšlené rozhodnutí a ne jen o chvilkový rozmar. Je tetování ještě trendy?

Jak tetování vybírat, abychom toho později nelitovali?

Výběr tetování by vám měl zabrat více než jen jedno odpoledne. Jeho motiv by měl vystihnout to co cítíte a v co v životě věříte. Ale ne vždy musí tetování nést přímo nějaký jasně viditelný vzkaz. Nemusí jít zrovna o nápis. Jakékoliv tetování (ať už si necháte vytetovat růži na zápěstí či vlaštovku na kotník) pro vás může mít váš tajný význam. Třeba se rozejdete s přítelem po dlouhodobém vztahu, potřebujete změnu a tou tetování rozhodně je. Tetování by vám však v tomto případě mělo připomínat ne rozchod a bolest z něj, ale sílu, díky které jste životní změnu zvládli a ustáli. A v tomto případě tohle ani ostatním vysvětlovat nemusíte. Zkrátka je pro vás důležité, patří k jedné z vašich životních etap.  Při výběru je důležité vědět, že tetování na tom či onom místě vás později nebude omezovat. Jsou známé případy, kdy kvůli kérce dotyční nedostali svou vysněnou práci. A nejspíš zde není ani potřeba zmiňovat skutečnost, že na jména současných partnerů je při výběru motivu pro tetování lepší vůbec nemyslet.

Jaká tetování frčí?

Pokud chcete být originální, motiv tetování si sami vymyslíte a pokud umíte kreslit, máte z poloviny vyhráno. Pokud ne, nevadí. Stačí si objednat konzultaci s tatérem, který vám nabídne pár zajímavých (třeba i originálních kreseb). Určitě doporučujeme nezabřednout v běžných motivech jako je svoboda, láska, síla…protože ty má kdekdo. Zkrátka je lepší udělat si větší průzkum. A teprve pak se rozhodnout.

A co vy, máte tetování nebo se na něj teprve chystáte?