Tipy, jak docílit dokonalé pleti

Každá žena ví, že součástí dokonalého vzhledu je také dokonalá pleť. Jenže pleť je často to nejvíce problematické, s čím se žena potýká a s čím si musí poradit. Nejeden obličej sužuje akné, pupínky nebo černé tečky, nejedna žena má na tváři jizvy, vrásky nebo kruhy pod očima. Se všemi těmito problémy však lze zatočit, je možné docílit dokonalé pleti s několika radami a doporučením. Nechte se inspirovat.

Zbavte se jizev nejen na obličeji

Zejména jizvy jsou to, co hyzdí obličej. Důvodem jizev je například akné, důvodem vzniku jizev může být také úraz z dětství nebo neštovice. Mnozí lidé si myslí, že s jizvami se musí jít k lékaři, který je odstraní pomocí laseru, ale není to tak. Na jizvičky také pomáhá prasečí sádlo, které stačí pravidelně vmasírovat do postiženého místa, pomáhá také med, citron nebo případně zázrak jménem aloe vera.

Zbavte se vrásek na obličeji

Pleť nemůže být dokonalá, když na ní sídlí vrásky. Ty jsou bohužel součástí stárnutí, což je proces, kterému nelze předcházet. Samotnému stárnutí sice předcházet nejde, ale jde předcházet vráskám jako takovým.

Vráskám lze předcházet několika způsoby. Buď to lze za pomocí lékaře a laserové epilace, případně resurfacingu, nebo si stačí osvojit pár každodenních činností, díky kterým nebudou mít vrásky možnost dostat se na obličej. K těmto činnostem patří pravidelné čistění obličeje, také pleťový peeling či pravidelné hydratování, zvláčňování pleti.

Zbavte se kruhů pod očima

I nepříjemné a nehezké kruhy pod očima hyzdí vzhled žen i mužů. Pomoct mohou ale různé druhy potravin. Na kruhy pod očima jsou dobré například okurky, které jsou vynikajícím zdrojem vitaminu K a které navíc působí protizánětlivě.

Na kruhy pod očima jsou výborné i plátky brambor, které působí skvěle proti otokům, také petržel, která je bohatá na vitamin C, či dnes velmi oblíbené a velmi využívané avokádo.