Jak vyžehlit oblečení

Jak „vyžehlit“ oblečení bez žehličky?

Pokud sledujete různé sociální sítě, pak jste jistě zbystřili i to, že jsou nyní plné různých videí, která nám většinou ukazují nejrůznější tipy na vaření, nové recepty nebo to, jak správně používat věci, které sice běžně používáme, ale nesprávně. Nazývají se vždy „Hacks of…“ a vždy nám otevřou oči. Například nám ukázala vychytávky se solí nebo s jinými běžnými věcmi, které se nachází v naší domácnosti. Dokonce se setkáme i s takovými tipy, jak vyžehlit oblečení, aniž bychom použili žehličku.

Přece jenom žehlička je něco, co nám „žere“ elektřinu. Mnohdy chceme ušetřit, jindy se nám může pokazit žehlička a my nutně potřebujeme dané tričko nebo košili či šaty. Naštěstí existuje jedno řešení, které sice chce trochu času, ale stojí to za to.

Voda je hotový zázrak

Všechno to spočívá ve vodě. Samozřejmě když máme prádlo teprve vyprané, je nutné, abychom ho nechali uschnout. Jestliže však je prádlo mokré, máme trochu méně práce. Stačí si jenom oblíbený kousek pověsti na ramínko a nechat ho v prostoru. Díky tomu, že ve vodě není nic pomuchlané, tak nám takto hezky rovnoměrně uschne daný kousek oblečení. Jen musíme mít daný kousek pověšený někde v prostoru.

Tuto vychytávku třeba využívají módní kostymérky, protože třeba mají spoustu košil, které nestíhají vyžehlit. Když je volně pověsí někam do prostoru, mají o žehlení postaráno.

Pro rychle uschnutí použijte fén

Jestliže však daný kousek potřebujete opravdu takřka ihned, musíte použít fén. Pokud se vám tedy žehlička pokazila a nestojíte o šetření elektřinou, pak právě fén se nebojte použít. Opět pověste mokré oblečení do prostoru a fénujte.

Jestliže oblečení není mokré, stačí ho jemně pokropit třeba rozprašovačem, který běžně používáte na své kytičky. Právě díky rozprašovači pak dosáhnete stejného efektu, jako když je prádlo sotva po vyprání.