Šaty Meghan Markle

Jak vznikaly šaty Meghan Markle?

I když je královská svatba už minulostí a krásná herečka Meghan Markle se už usazuje a zvyká si na hektický život královské rodiny, stále je o čem si povídat. I když je svatba už dávno za námi, jedná se o téma, které bude omílané ještě dlouho v budoucnu. Přece jen se jednalo o svatbu století, nemůže být rychle zapomenuta. I svatba vévodkyně Kate byla probíraná ještě několik dlouhých měsíců po svatbě. Pojďme se konkrétně zaměřit na šaty Meghan Markle, které byly pro všechny obrovským překvapením.

Zatímco vévodkyně Kate měl šaty krásně zdobené krajkami, Meghan Markle si zvolila jednoduché šaty, které sice na první pohled vypadaly naprosto obyčejně, ale obyčejné rozhodně nebyly. Daly obrovskou práci, proto si pojďme prozradit, jak šaty novopečené vévodkyně ze Sussexu vznikaly.

Jak vznikaly svatební šaty Meghan Markle

Než se Meghan ukázala v krásných šatech, dlouho se spekuloval nad tím, pro jakou značku se rozhodne. Mnozí lidé sázeli na to, že zvolí značku Ralph & Russo nebo třeba Burberry. V sázce byla také značka Alexander McQueen, ale ona se rozhodla pro naprosto jinou firmu, a to značku Givenchy, kterou velda britská designérka Clare Waight Kellerová.

Zajímavé bylo zejména to, jak probíhalo celé šití šatů. Tým švadlen při šití musel mýt dokonale čisté ruce, a to vždy a za všech okolností. Za těchto podmínek vznikly šaty se zúženým pasem a áčkovou sukní, které měly jenom šest umístěných švů. Vyrobeny byly z organzy a měly trojitou spodničku, která zaručovala, že dvoumetrová vlečka neupadla.

Na co se při šití šatů dbalo

Požadavky bylo zejména to, aby šaty nevypadaly honosně. Promítnout se do šatů měl zejména osobitý styl Meghan, ale samozřejmě se muselo dbát i na královský dress code. Vycházelo se také z francouzské estetiky.

Stejně jako na samotné šaty, tak i na doplňky dohlížela sama Meghan. A nakonec se z ní zrodila skutečně dech beroucí nevěsta.