Žehlení bez žehličky

Žehličky netřeba. Jak vyžehlit oblečení i bez ní?

Žehlení nemá v lásce žádná žena. Je to zdlouhavá, bohužel nutná aktivita, kterou kdejaká žena odkládá a nechává na později. Mnohé ženy nemají rády žehlení z toho důvodu, že se při nedávném žehlení opařily o žehličku, což rozhodně není příjemné. Pokud se to stalo i vám, máme pro vás dobrou zprávu. Oblečení lze totiž vyhladit i jinak, než za pomocí žehličky. Nehrozí žádné opaření a rozhodně vás to bude bavit! Jak tedy na to?

Dnešní době je dobou kreativní. Neustále se vymýšlí něco, co nám ulehčí práci a usnadní den. Samozřejmě existuje i mnoho chytrých skříní či technologií, které nám dokonale vyžehlí oblečení bez naší pomoci. Jenže takové přístroje a vymoženosti jsou velice drahé, proto raději vyzkoušejte naše tipy a rady, s jejichž pomocí bude oblečení hladké, rovné a perfektně vypadající.

Fén jako náš hlavní pomocník

Fénem obvykle vysušujeme oblečení, které je ještě krapet mokré a které si zároveň potřebujeme nutně obléknout. Jenže fén nám může sloužit i jinak. Je to náš hlavní pomocník při žehlení prádla. Nespálíme se o něj, přesto nám dokonale vyžehlí i sebevíc zmačkanou košili nebo top.

Pokud se rozhodnete vyžehlit prádlo pomocí fénu, stačí, když si například košili pověsíte na ramínko, navlhčíte zmačkaná místa a poté je jen fénem vysušíte. Látka se krásně napne a po zmačkaných místech nebude ani památky.

Žehlička na vlasy přijde taky vhod

Jestli žehlit nemůžete z důvodu nefunkční žehličky, nahradí ji dokonale žehlička na vlasy. Tu má doma nejedna žena. Stačí, když oblečení sevřete do žehličky a budete jezdit po místech, která jsou zmačkaná a která potřebují vyžehlit. Je to krapet zdlouhavější než žehlení za pomoci fénu, ale taky to jde!

Před žehlením s pomocí žehličky na vlasy vždy zkontrolujte, jestli jsou žehlící plošky čisté. Pokud na nich zůstaly zbytky přípravků na vlasy nebo lak či tužidlo, odstraňte je, jinak si nehezky zamažete oblečení.