zvířecí mazlíčci

Pro zvířecí miláčky i modré z nebe aneb co je v normě a co už je příliš?

Zvířecí mazlíčci si mohou v dnešním světě libovat a výskat! Tedy štěkat a mňoukat. Dnes není neobvyklé mít doma papouška, ještěrku či prasátko a neobvyklá není ani  zvýšená a někdy trošku přemrštěná péče o ně. Vždyť kolikrát se má pejsek bohatých páníčků lépe než člověk. Jaká péče je ještě v normě a co už je příliš? A lze tohle vůbec měřit?

Kdysi měl pes boudu a misku na krmení, dnes týdenní luxus v psím hotelu

Je celkem jedno, o jakého zvířecího mazlíčka se jedná, ale v dnešní době jste si zkrátka nemohli nevšimnout, jak se kolem těchto mazlíčků doslova začal točit svět. Páníčci svých zvířátek se mohou přetrhnout, aby svému pejskovi nebo kočičce koupili to nejlepší a ti, kteří v tomto průmyslu podnikají si mnou ruce. Tak si to srovnejme, zatímco kdysi mohl být pejsek rád, když měl u chalupy svou boudu a misku s krmením a jeho páníčci si vůbec nelámali hlavu nad tím, že odjíždějí pryč a jestlipak to jejich čtyřnohý přítel u boudy sám vydrží, dnes se při plánování rodinné dovolené myslí na čtyřnohého mazlíčka přednostně. Rezervace v psím hotelu je samozřejmostí a přesto si jeho páníček do mobilu ustaraně ukládá číslo na recepci hotelu a z karibské pláže několikrát za den volá, jakpak se tam jeho pejsek asi má a zdalipak mu něco nechybí. Utažené za vlasy? Možná!

Full servis pro lidi i pro zvířátka

Pro některé lidi je péče o zvířecího miláčka na prvním místě a je to jistě vhodné, protože pokud by o něj nechtěli pečovat, neměli by si jej ani pořizovat, že? O zdravé míře oné péče se dá však jen spekulovat. Jisté je jedno! Full servis dnes existuje nejen pro lidi, ale také pro zvířátka, o čemž svědčí nejen psí hotely a kadeřnictví, nýbrž i nabídka služeb jako jsou pohřby a záchranky pro zvířátka. Tak třeba za ubytování v psím hotelu u nás dáte něco kolem 200Kč/den, což se ještě dá.  Kompletní péče o pejska v psím salónu vás vyjde na několik stovek až tisíc korun (v závislosti na plemeně).  Cena kremace a obřadu se pak odvíjí od váhy psa. Spolu s rakví, obřadem a výzdobou se však poslední rozloučení s psím kamarádem může vyšplhat až k částce 10.000 Kč. A to už raději ani nepočítáme drahé krmivo, hračky a oblečky zvířátek.  A jak se o svá zvířátka staráte vy?