Manolo Blahnik

Boty návrháře Manola Blahnika v Praze! Už jste je viděli?

Boty jsou něco, co ženy naprosto milují. Pokud patříte k těm ženám, které na boty nedají dopustit, pak byste rozhodně měla navštívit i unikátní výstavu, která vypukla v polovině srpna v muzeu na Kampě v Praze. Právě zde totiž budete mít unikátní možnost vidět jedinečné boty, které se staly módní ikonou a které obouvají celebrity z celého světa. Jedná se o výstavu toho nejlepšího obuvnického návrháře – Manola Blahnika.

Milovníci bot sem jednoznačně musí zamířit. Na Kampě se vystavovalo už kdeco, ale toto je naprosto fantastický unikát, který bere dech nejen ženám, ale také i mužům.

Kdo je Manolo Blahnik?

Pokud jste obuvnickým světem naprosto nepolíbeni, pak je třeba vám představit návrháře Manola Blahnika, který se svými botami zapsal do historie. Je označován jako kouzelník mezi obuvníky. Jeho nejlepší kousky, doslova mistrovské kousky, jsme mohli vidět například v seriálu Sex ve Městě nebo třeba ve filmu Marie Antoinetta.

Pochází z Kanárských ostrovů, kde trávil celé své dětství. Aktuálně ale žije v Británii, ale pořád ho to táhne do Česka, protože má, kupodivu, české kořeny. Jeho otec byl totiž český občanem, který se živil jako lékárník právě na Kampě, kde se vystavují jeho obuvnické zázraky.

Jaké jsou jeho boty?

Jeho boty nejsou rozhodně všední. Jedná se o skvělé kousky, v nichž vládne hlavně abstrakce. Na první pohled jde však vidět, s jakou pečlivostí a precizností jsou boty vytvářeny, protože všechno do sebe fantasticky zapadá. Doslova se jedná o umělecké dílo, které si můžeme obout.

Manolo Blahnik vnesl na módní molo boty, které by měla nosit každá moderní žena. Je zastáncem toho, že profesionálně schopná a hlavně krásná žena se pozná i podle toho, co má obuté – jeho boty jsou synonymem pro profesionalitu a krásu, proto jsou pro ženy nevhodnější. Jeho boty jsou oblíbené i proto, že jdou napříč kulturami.