Kabelka podle vaší postavy

Kabelka podle vaší postavy

Napadlo vás někdy vybírat svou kabelku k vaší postavě? Možná jste stejně jako mnoho jiných žen při výběru své nové kabelky ještě nikdy nepřemýšlela nad tím, zda se vůbec tato kabelka hodí k vaší postavě. To je ale podle mnoha módních návrhářů a odborníků velká chyba.

Pokud si vybíráme svou novou kabelku, nejvíce na ní zkoumáme, zda se nám líbí její tvar, materiál, vzor, barva, jestli má třeba námi požadované množství kapes a jak se bude udržovat materiál, ze kterého je kabelka vyrobena. Je třeba si s vybraným kouskem, ještě předtím, než kabelku zaplatíme, stoupnout si k zrcadlu a říct si, zda vám to opravdu sluší.

Než sáhneme po kabelce

Musíte sledovat velikost a tvar kabelky, kterou vybíráte. Klíč k úspěchu je tedy dost jednoduchý. Vždy sahejte po kabelce, která je naprostým opakem hlavního rysu vaší postavy. Pokud jste štíhlá a vysoká, vyberte si naopak k sobě menší kulatou kabelku.

Jestliže jste naopak drobná a malá, zapátrejte po obdélníkové a velké kabelce. Pokud jste třeba trochu silnější postavy, uvažujte raději o menší kabelce s krátkým poutkem. A máte-li krátké nohy, zvolte ke svému typu postavy podlouhlou kabelku. Důležitý je samozřejmě i styl, který preferujete. Pokud jste sportovní typ, ráda chodíte v džínech a teniskách, zapomeňte na elegantní koženou kabelku s dlouhým poutkem. Volte sportovní kabelu, koženou či z látky. Pokud jste elegantní typ, nekažte si vzhled sportovní brašnou nebo dokonce batohem.

Než vyberete barvu

Dalším důležitým kritériem při výběru kabelky je její barva. Není nutné sladit svou kabelku za každou cenu s vaší barvou oblečení. Dnešní kabelka může být naprosto klidně v kontrastu, ale nikdy by se neměla s vaší barvou outfitu takzvaně tlouct.

Zkuste si tedy barvu vaší kabelky sladit třeba s vašimi šperky, s šátkem, s pokrývkou hlavy a botami. Jestliže jste spíše konzervativní povahy, tak se při výběru držte pravidla, že jeden doplněk musí ladit s barvou vaší kabelky. Dříve to byly boty, co muselo ladit s barvou a stylem vaší kabelky. Dnes to může být šátek, náramek nebo třeba náhrdelník.