Péče o kabelku

Jak správně pečovat o svou kabelku

Kabelky jsou nedělitelnou součástí našeho outfitu. Bez nich se žádná žena neobejde. Vždy je třeba mít vysoce kvalitní a dokonalé boty a kabelku. Obojí, když je odřené a poničené kazí náš outfit. Pokud si koupíte kabelku za pár korun, asi ji do půl roku klidně vyměníte.

Kvalitní luxusní kabelky, ale potřebují náležitou péči, aby nám tento super doplněk alespoň nějaký čas vydržel. Nejdůležitější je vědět, z jakého materiálu naše kabela je. Každý materiál si totiž zaslouží jinou péči. Umělé materiály nebudou na údržbu tolik náročné. Oproti tomu jsou kožené kabelky nejenom dražší, ale zaslouží si současně i mnohem více péče.

Ještě než začnete s údržbou

Pořádek v kabelce musí být samozřejmostí. Nenoste v kabelce to, co nepotřebujete, nepůsobí to zrovna nejlépe. Navíc nosit v kabelce přílišnou váhu není zdravé ani pro záda, ramena a páteř. Nacpané kabelky taky nepůsobí dobře esteticky. Jednou za čas proto udělejte ve své kabelce pořádný úklid.

Dejte pozor i na prodejce. Pokud si chcete koupi dražší kabelku, pořádně prozkoumejte i prodejce, od kterého chcete nakupovat. Správný prodejce dává i rady a doporučení, které se týkají údržby. Pokud víte, že kabelku nebudete dlouho nosit, je nejlepší ji zabalit a schovat na tmavé místo do skříně.

Kožené kabelky

Kůže je jeden z dražších, stylových i náročnějších variant. Kůže se nepere, a pokud kabelku ušpiníte, vezměte si hladký hadřík, namočte jej a kabelku jím lehce očistěte. Nenechávej ji na přímém slunci ani u topení prudce sušit. Horký vzduch a slunce kůži vůbec neprospívá a časem by mohla praskat.

Kožená kabelka může ztratit původní lesk, a proto je třeba použít speciální přípravky, které slouží k ošetření kabelky a bot z kůže. Někdy postačí i krém na ruce, malým množstvím kůži přetřít a hadříkem doleštit. Broušenou kůži ale pouze čistěte kartáčem a ošetřujte vhodným sprejem.