Jak jíst a zhubnout

Jak jíst a zhubnout

Hladovění není cesta k hubnutí, to dnes už ví naštěstí každý, i když není výživový odborník. Jíst vícekrát denně a menší porce se skutečně vyplatí. Pozvolným příjmem potravy se dá totiž tělo chytře ošálit – tím, že nehladovíme, bráníme nárazovému přejídání a chuti na nezdravé potraviny. Jak tedy dosáhnout redukce váhy a vysněné postavy bez trápení a omezování se? Řekneme Vám naše tipy!  

Hubne, kdo svačí

Je to tak, klíčem k úspěchu jsou svačiny. Ne každá potravina se ale pro tento účel hodí. Žádná velká věda to naštěstí také není. Stručně a jasně – vybírejte si potraviny bohaté na vlákninu a proteiny (rychle zasytí, a Vám tedy skutečně stačí jen malá porce k uspokojení) a/nebo energeticky výživné potraviny, které nastartují metabolismus, a pomáhají tak s rychlejším trávením. Vyhnout byste se naopak měli při výběru svačiny potravinám, jejichž základem jsou: soli, cukry a nasycené tuky. Domácí jídla Vám v tomto ohledu volbu značně usnadní – víte, co jíte, a právě cukry a soli Vás strašit nemusí. Pokud Vás nebaví o jídle moc přemýšlet, pomůžeme Vám a podělíme se o zaručené svačinové tipy.

Hummus se syrovou zeleninou 

Pasta z cizrny je, co se proteinů a vlákniny týče, volba na jistotu, která navíc skvěle chutná. A proto není divu, že dříve u nás jen málo známý pokrm slaví úspěchy u vegetariánů i milovníků masa. Společně se zeleninou je hummus skvělá svačinka.

Jablko s ořechovým máslem 

Další tip, jak si poradíte, když Vás honí mlsná. Středně velké jablko v sobě obsahuje cca 20 % doporučené denní dávky vlákniny. Ve spojení s ořechovým máslem navíc tělu dodá i proteiny a zdravé tuky. Jen pozor – tahle kombinace dokáže být opravdu návyková.

Vajíčka natvrdo

Pryč jsou mýty spojené s vajíčky a cholesterolem. Tímhle snackem doplníte proteiny i mnoho dalších důležitých výživných látek, včetně zdravých tuků. 

Jogurt s ovocem 

Ze široké nabídky sáhněte po nejpřírodnější variantě – bez přidaných dochucovadel, barviv a cukrů. Poté můžete naplno vytěžit přínos v podobě zasycení a přísunu proteinů i kalcia. 

Vždy připraveni 

A co je u svačin to nejdůležitější? Aby byly vždycky po ruce, a to nejlépe z domácí produkce. Většina našich tipů si žádné velké přípravy nežádá. A pokud přeci jen trochu ano, jako třeba u hummusu, pak není nic jednoduššího než vytvořit jednu dávku, chytře ji rozdělit a pokrýt svačiny na více dní. 

Jak vše doladit 

Pokud děláte vše proto, abyste se rozumně a pozvolna zbavili přebytečných kil jednou provždy, potom si zasloužíte i dokonalé výsledky. Jsou ale místa, která si ani při správné redukci váhy a pravidelném cvičení nedají říct. Liposukce břicha, stehen nebo hýždí je třešničkou na dortu, která dotáhne a doladí Vaše snažení. „Díky modernímu přístrojovému vybavení je dnes liposukce skutečně minimálně invazivním zákrokem, který pacienta zbaví usazeného tuku v problematických partiích, a dokonce jej dokáže využít tam, kde objem naopak chybí,“ vysvětluje MUDr. Miroslav Veliký, plastický chirurg kliniky Mediestetik. Během osobních konzultací Dr. Veliký pacienty upozorňuje na to, že při tvarování postavy je vždy třeba začít vlastní prací a racionální úpravou stravy, včetně zmíněných svačin. Až potom může liposukce přijít na řadu jako velmi efektivní řešení v oblastech, kde ani trenér ani výživový poradce nedokáží pomoci. Dobře diagnostikovaný zákrok je poměrně rychlý, bez jizev, pouze s drobnými vstupy a hlavně – se skvělými výsledky pro formování postavy. 

Proto si promyslete své cíle a využijte na své cestě za krásnou postavou všechny dostupné možnosti!