micelární voda

Klíč ke zdravé a krásné pleti? Zdravá strava, minimum stresu a pravidelné čištění

Toužíte po perfektní pleti, jakou se chlubí celebrity na obálkách lifestylových magazínů? Naučte se pracovat ve Photoshopu a budete ji mít také. Ale teď vážně: tvář bez nedokonalostí můžete mít i vy, geny nehrají roli. Důležitý je vyvážený jídelníček a příkladná péče, která spočívá především v důkladném čištění.

Co jíst a čemu se naopak vyhnout?

Mnoho lidí si stále nepřipouští, že je to právě strava, která zásadně ovlivňuje psychiku i fyzický vzhled. V souvislosti s pletí je velmi důležitý pitný režim. Měla by ho tvořit voda, případně čaj. Naopak se vyhněte slazeným nápojům – není žádné tajemství, že rafinovaný cukr, respektive jeho nadměrná konzumace patří k hlavním příčinám akné a dalších kožních problémů.

Stav pleti může negativně ovlivnit také nadměrná konzumace mastného a příliš kořeněného jídla, uzeniny a tučná strava. Vhodné nejsou ani solené pokrmy, alkohol a kofeinové nápoje.

Když do jídelníčku naopak zařadíte potraviny s bohatým obsahem vitaminů C a E, betakarotenu, draslíku, zinku, selenu a omega-3 mastných kyselin. Jinými slovy: konzumujte spoustu zeleniny a ovoce, vaše pleť vám za to poděkuje mnohem vitálnějším vzhledem.

micelarní voda

Vyhýbejte se stresu

Nestresuje se jen flegmatik – čas od času se do nepříjemné situace dostane téměř každý. Ale pokud k nim dochází až příliš často, téměř jistě se projeví zhoršenou pletí. Pokuste se proto zbytečný stres eliminovat změnou přístupu. Každý problém se dá nějakým způsobem vyřešit – a pokud ne, nemá smysl si jím lámat hlavu.

Pokud jste však od přírody hromádka neštěstí a rozhodí vás jakákoliv nestandardní situace, začněte na sobě systematicky pracovat. Řešením může být účast na kurzu zvládání stresu, případně návštěva psychologa.

Udržujte pleť bez nečistot

Nečistoty nemají na vaší tváři co pohledávat. Ucpávají póry a jsou příčinou kožních problémů. Pokud vám péče o pleť zabírá až příliš mnoho času, a navíc se vám ji nikdy nepodaří vyčistit na sto procent, vyzkoušejte micelární vodu.

Micelární voda umožňuje čištění pleti v jediném kroku – stačí ji aplikovat na bavlněný tamponek a použít. Roztok tvoří voda s obsahem aktivních látek – micel, které se skládají ze dvou pólů. Efektivně rozpouští ve vodě rozpustné nečistoty a zbylé dokáže přitáhnout, takže je snadno setřete pomocí tamponku. Micely si poradí s běžnými líčidly, atmosférickými nečistotami, kožním mazem, potem i voděodolným make-upem.

 

 

Čištění pleti micelární vodou je snadné a rychlé. Kvalitní „micelárky“ jsou vhodné pro všechny typy pokožky – tedy i na mastnou, nebo naopak suchou pleť. K nejlépe hodnoceným produktům patří Sensibio H2O od francouzského výrobce kosmetiky Biodermy.

Nyní již víte, jak se o svou pleť starat. Co s tím uděláte, je na vás. Budete-li dodržovat všechna výše uvedená doporučení, vaše tvář bude brzy zářit zdravím.