Oblečení na vodák

Jaké oblečení si vzít na vodák?

Jelikož se letošní školní rok pomalu, ale jistě chýlí ke konci, mnohé školy posílají své studenty na vodák. Jedná se o fantastický a nezapomenutelný zážitek, na který se vzpomíná celý život. Je to zkrátka něco jako lyžák nebo případně taneční kurzy, které se také zařadí k těm zážitkům ze střední školy, na které se bude neustále vzpomínat. Pokud se aktuálně vy nebo vaše dítě na vodák chystá, poradíme vám, co si vzít s sebou a na co rozhodně nezapomenout.

Ze školy vždy přijde seznam věcí, které by si dítě mělo s sebou vzít. Jenže většinou je tento seznam plný jídla nebo praktičností. O oblečení nikde ani zmínka. Učitelé zřejmě počítají s tím, že víte, co se na vodák hodí a co nikoliv.

Jestli si nevíte rady, pomůžeme vám. Níže uvedené věci by měly stačit.

Plavky jsou základ

To hlavní, na co nesmíte zapomenout, jsou plavky. I když se ve vodě koupat nebudete a i když budete mít před plavky přehozené tričko, je to velká výhoda. Především dívky nechtějí mít smáčenou podprsenku, která velice špatně a dlouho schne. Plavky jsou tedy velice důležité.

Stejně tak důležité jsou šortky a tílka. Na vodu si vezměte od každého dvoje, pro jistotu. Kromě tohoto oblečení nezapomeňte na delší kalhoty a na mikinu či nepromokavou bundu, která vás ochrání před chladem letních večerů.

Na pokrývku hlavy se nesmí zapomenout

Další důležitou věcí je samozřejmě pokrývka hlavy. Budete blízko vody, sluníčko na vás bude svítit intenzivně a neustále. Abyste tedy byli ochráněni před sluníčkem, doporučujeme si pořídit drobný slaměný klobouk nebo například šátek, který je mimochodem dne velice populární a žhavý trend.

S pokrývkou hlavy je úzce spjatý i opalovací krém, který všechny vodáky ochrání před nepříjemným a bolestivým spálením, které by mohlo zkomplikovat celý vodácký kurz.