Co nosit k modrým kalhotám

Co nosit k modrým kalhotám

Záleží na tom, jaké máte na mysli, jde o materiál, střih i barvu. Také je nutné vzít v úvahu, kam vlastně jdete. Pokud se jedná o modré džíny, tak ty jsou univerzální. Nehodí se ovšem do divadla, do práce s předepsaným dress codem a ani na formální schůzky. V roli obchodníka a businessmana s nimi neoslníte, ani pokud je doplníte košilí a sakem. Dámy si na méně formální příležitosti mohou vzít k džínům i bílou košili a tak budou mnohem více elegantní. Na procházku a volný čas je doplňte klidně kostkovanou košilí, která zrovna hodně letí. Do přírody stačí i tričko.

Elegantní business kalhoty

Na elegantní business kalhoty se nejraději hodí tmavě modrá barva a klasický střih. Budou-li smokingové, můžete v nich i na večírek či párty. Námořnická modř skvěle zeštíhluje a nezvýrazňuje vrásky a nedokonalosti jako černá. Pak k nim volte jako horní díl klasickou bílou, nadčasovou smetanovou či módní nude. Ta se letos přehoupla do starorůžové a k tmavomodré barvě se hodí stejně jako vínová. Na slavnostnější příležitosti kalhoty doplňte halenkou s vodou, velkým výstřihem, korzetem nebo spadlými rameny, to vše je letos hitem. Jsou-li kalhoty ostře modré, kombinujte je s černou, bílou, nude, smetanovou a klidně i vínovou. Extravagantní dámy ocení i žlutomodrou výraznou kombinaci. Jemně bude působit i blankytná modř. Jsou-li kalhoty světle modré, opět se nabízí protipól tmavě modrého vrchního dílu, předešlé vyjmenované univerzální barvy a místo žluté, kterou rozhodně vynechejte, zvolte klidně růžovou. Budete působit mladě a svěže.

Co si počít s chladným počasím

Obuv volte podle příležitosti, takže tenisky k džínům na ven, baleríny pro snadné a pohodlné chození a podpatky pro smyslnou eleganci. Barvu volte neutrální, nebo ji laďte s horním dílem. Novinkou je, že nemusí ladit s kabelkou a boty mohou být klidně dominantní nebo tón v tónu s oblečením. Pokud volíte mikinu, tak jen na ven k džínům. Svetry do V se hodí na košile a kulaté výstřihy pouze na trička. Raději volte saka ve výše doporučených barvách horního dílu. Velmi elegantní jsou i důmyslně šité polo-bundičky a bombery. Ty však musí mít opravdu důmyslné šití a střih, nikoliv vzhled péřového pytle. Pro neformální příležitosti to může být i kožená bundička z pravé či umělé kůže.