outdoor

Outdoorové oblečení pro opravdové chlapy aneb v čem vyrazit za dobrodružstvím?

Opravdový chlap se v přírodě neztratí ani za těch nejhorších podmínek. Málokterý muž však ví, že aby se mohl stát oním tvrďáckým a přírodou neohroženým chlápkem, musí si pro to vybrat i pořádné outdoorové oblečení, které mu ono přežití usnadní. Jaké kousky outdoorového oblečení „zachraňují život“?

Ve správném outdoorovém oblečení vás nic nepřekvapí

Rozhodne-li se chlap opustit komfort svého gauče, vyrazit do přírody a čelit i extrémním podmínkám, musí si logicky pořídit i vhodné outdoorové oblečení, které mu nečekanou situaci pomůže ustát. Neučiní-li tak, nejspíš od přírody dostane pěkně naprášeno, bude za třasořitku a svůj pohodlný gauč už napodruhé nejspíš neopustí. Dobrou zprávou je, že dnešní outdoorové oblečení je nejen funkční, ale i slušivé. Základem každého outfitu by mělo být pánské kompresní triko, pro které by se pánové měli rozhodnout hned z řady důvodů.  Kompresní oblečení je známé tím, že podporuje krevní oběh, urychluje regeneraci svalů, udržuje tělo v teple, ale zároveň ho nepřehřívá. K podmínkám pro výběr kompresního prádla jistě patří prodyšnost, antibakteriální vlastnost a pohodlnost. Kompresní oblečení pánové využijí k celé řadě sportů. Doplnit by ho v přírodě měla i pánská outdoor bunda do extrémních podmínek, která pánům poskytne volnost pohybu, teplo, funkčnost a pohodlí. Taková pánská bunda by pak měla mít zvýšený lem, dostatečně velkou kapuci a měla by poskytnout ochranu před chladem, deštěm a větrem. Samozřejmostí jsou i outdoor kalhoty, které muže nelimitují v pohybu.

Štěstí přeje připraveným aneb jak využijete ponožkoboty?

Štěstí přeje připraveným a v přírodě za extrémních podmínek tohle platí dvojnásob. Proto chlapi určitě ocení český vynález – ponožkoboty Skinners. Ty vymyslel český právník Petr Procházka, který tímto vyřešil dilema mnoha dobrodruhů. Ponožkoboty lze stočit jako klasické ponožky, když je ale nazujete, máte rázem boty pro každou příležitost. Vhodné jsou tam, kde už v kufru není pro náhradní boty místo. Samozřejmostí pro každý výlet jsou i nepromokavá pouzdra, která vám během dobrodružných zážitků uchrání vaše osobní věci – mobil, doklady, peníze.

A jak jste na outdoor aktivity připraveni vy pánové?