Péče o vlasy

Co prospěje vašim vlasům

Vlasy jsou chloubou mužů, ale převážně žen. Je třeba ale vědět, jak o ně podle typu svých vlasů pečovat, aby byly zdravé a krásné. Důvodů, proč nemáte zrovna kladný vztah ke svým vlasům, může být hned několik. Vlasům dá pořádně zabrat melír, barvení časté fénování, žehlení, kulmování i každý den trávený většinu dne venku, na slunci, větru či prachu. Tyto faktory ubírají vašim vlasům velkou dávku vitality a energie, kterou jim musíte dodat, jinak chřadnou.

Nevzdávejte se ale ihned pobytu v přírodě nebo sportovních aktivit, to by byl velký krok zpět. Vaše vlasy, stejně jako tělo a mysl, potřebují regenerovat. Jakmile jim to dopřejete, jejich přirozená krása vystoupí na povrch a vaše životní rovnováha se opět obnoví.

Zdraví vlasů začíná už na talíři

Masky na vlasy jim dodají jejich ztracenou vitalitu. Velká část stavu vašich vlasů ale začíná u vaší stravy. Jestliže se váš jídelníček skládá velmi často převážně z tučných jídel, mléčných výrobků s vysokým obsahem tuků a nedostatečného příjmu tekutin v podobě čisté vody, pravděpodobně se stále potýkáte s mastnými vlasy a lupy. Tělo se chce tuku jednoduše zbavit.

Opačný negativní vliv mohou mít na vaše vlasy mnohé a velmi drastické diety, které vašemu tělu neprospějí, a obírají vás o spoustu důležitých vitaminů a živin. To se samozřejmě projeví na pleti i na vašich vlasech, které jsou pak velmi často suché a roztřepené. Vaše strava má být vyvážená, složená převážně ze zeleniny, ovoce, libového masa, semínek a ořechů.

Podpořte vlasy jídlem

Banán obsahuje vitamin B, který vyživuje vlasy už od kořínků a dodává jim pěkný lesk. Při pravidelné konzumaci tím zastavíte dokonce i vypadávání vlasů a zlepšíte jejich hustotu. Ananas je pravým odborníkem na lámavé a krepaté vlasy a usnadňuje rozčesávání. Nemusíte jej jen jíst.

Když 100% ananasovou šťávu naneste na své vlasy, necháte 10 min působit a opláchnete, budete překvapeni jejich proměnou. Jablko musíte jíst i se slupkou a jadérky, odmění vás pevnými netřepícími se vlasy a navíc takto prospějete trávicí soustavě. Mrkev obsahuje betakaroten a kromě zlepšení zraku či imunity podporuje také růst vlasů a nehtů. Vlasy zanechá lesklé a podtrhuje jejich přirozenou barvu. Špenát obsahuje celou řadu vitaminů, zejména C, zajišťující jim nelámavost a optimální promašťování. Železo ve špenátu jim dodá objem a hustotu.