Co si vzít na sebe do divadla

Co si vzít na sebe do divadla

Jakmile zaklepe na dveře nová divadelní sezóna, je třeba načerpat inspiraci co si vzít na sebe a zazářit, nikoliv být středem pozornosti díky róbě, která je úplně mimo. Národní divadlo by mělo být vrcholem vkusu a předepsaného oblečení. Pokud si při návštěvě opery na sebe nevezmete elegantní večerní róbu a nezařadíte vytříbené chování, budete za nevychovance. Pravidla etikety nedovolují džíny, trička, vytahané svetry, pohorky a batohy. Když je kolem sebe uvidíte, nesnažte se jim vyrovnat. Probuďte v sobě kulturního ducha a až příště zase vyrazíte do divadla, zkuste zazářit jako pravé dámy a opravdoví kavalíři.

Šaty i kostým jako klasika

Šaty jsou nejvhodnějším oblečením do divadla. Vsaďte na zajímavé střihy, šaty pouzdrové i rozevláté. Klidně zařaďte dominantní krajku nebo holý minimalismus. Je jen na vás, v čem vyrazíte. Hodně letí lesk, metalické barvy a holografické efekty. Pokud je to na vás moc, vsaďte třeba na vínovou či tmavomodrou klasiku. Černá zvýrazňuje nedokonalost pleti a vrásky. Vezměte si k šatům jemně špičaté lodičky nejlépe v neutrální barvě, která koresponduje se psaníčkem nebo s vašimi šaty. Jednobarevné šaty umocněte jedním šperkem v podobě náramku či výrazného náhrdelníku, rozhodně to ale nepřekombinujte. Jeden výrazný šperk stačí. Šaty v jedné barvě, s odhaleným či transparentním horním dílem doplňte klidně výraznější barvou lodiček, náhrdelníkem a kabelkou pompadour v jedné barvě.

Milovnice kalhot a pánského stylu

Kalhoty mohou být i do divadla ve správné kombinaci a střihu. Může jít o jednoduchý overal se širšími nohavicemi a hlubším výstřihem či vodou. Zvolit také můžete dámský smoking. Plně se vyhněte džínům, beztvarým kalhotám v neurčitých barvách a vždy dbejte na eleganci. Pokud jsou kalhoty černé, zkuste smetanový vršek, který hodně letí. V módě je také vínová, bude a nestárnoucí tmavě modrá.  Elegantní neotřelý stylu doladí zlaté či stříbrné doplňky. Můžete jít i do pastelových barev, umírněně je však kombinujte s neutrální barvou. Vzorům na kalhotách se raději úplně vyhněte.