Jak se obléct na muzikál

Jak se obléct na muzikál

Je velmi důležité vědět, zda se jedná o večerní či odpolední představení, nebo do jakého divadla vlastně jdete. Jinak se také obléknete na premiéru a na běžné představení. Záleží také na to, zda se jedná o klasiku nebo extravagantní projekci. Jdete-li do divadla poprvé anebo po hodně dlouhé době, asi vážně nevíte, co na sebe. Pokud vám někdo tvrdí, že do divadla se chodí v riflích, nevěřte mu. To že tam takto chodí onen dotyčný, s bandou ignorantů ještě neznamená, že se nutně musíte zařadit do jejich řad. Takhle chodí ti největší neotesanci, a pokud se nechcete dopustit opravdu velkého faux pas, snažte si neudělat ostudu.

Čím se řídit, než vyrazíte

Uvědomte si, do jakého divadla jdete. Jiná kritéria má divadlo typu kamenné. Jinak jdete do Národního divadla či do opery, další divadla jsou mnohdy benevolentnější, zejména jejich malé scény. Velké divadlo si žádá dress code i když jde o muzikál. Pro muže je přípustný jen černý případně tmavě modrý oblek, světlý nebo šedý jen na denní představení, úderem osmnácté hodiny je aut. K černému obleku volte černé ponožky a černé polobotky se šněrováním. Košile světlá bez výrazného vzorku a sladěná kravata. Ženy nemusí mít malé černé, ale mohou si dopřát tlumené barvy jako je bordó, tmavě modrá, tmavě zelená anebo hnědá. Podle etikety se nemusí bát ani výraznějších barev, nikoliv vzorů. Nezbytnou součástí jsou punčochy, uzavřené boty typu lodičky a malá kabelka, nejlépe psaníčko.

Malá scéna a odpolední představení

Malé divadlo si žádá slušné formální oblečení, nic na volný čas. Tím pádem ani džíny. Muži tedy v košili, saku a v plátěných kalhotách, kravata zde není nutná. Ženy mohou jít i v košili, halence a sukni či elegantních kalhotách. Vynechejte v obou případech svetr a běžné kalhoty do práce. Zapomeňte na sportovní obuv, výrazné vzory a neformální oblečení pestrých barev. Pokud budete slušněji oblečení než většina, buďte na sebe hrdí. Nikdy nevíte, kdo si vás všimne. Můžete tam potkat vysněnou druhou polovičku nebo budoucího nadřízeného, který vám dá skvělou práci právě na základě toho, že se umíte vhodně obléknout třeba i na muzikál.