Úsměv na módních molech chybí

Úsměv na módních molech chybí

Pokud se podíváte na módní mola, určitě jste si asi všimli, že úsměv modelek se kamsi vytratil. Vy se ale rozhodně v nových šatech usmívejte. Přehlídkové molo je totiž úplně jiný svět. Módní svět plný šperků, velkých rób, drahých doplňků, luxusního prádla a extravagantních bláznivých výstřelků v poslední době sází na neutrální výraz tváře. Ten neodvádí pozornost od modelu. Zamračení muži i ženy s přesností robota přesně pokládají jednu nohu před druhou. Neusmějí a neuhnou pohledem, nepohnou jediným svalem v obličeji.

Kam se poděl úsměv

V minulosti se podle záznamů i fotek modelky vesele usmívají, často tančí, přímo koketují pohledem i svádivou pózou. Modelka je vzor a mnoho lidí, chce být jako ona. Tehdejší svět modelingu je ten tam. Ten současný má i další změnu a tou je váha. Modelky byly dříve smyslně žensky zaoblené a jejich sexy tvary byly potěšením pro mužské oči. Modelky a modelové se neustále trýzní hlady pro splnění módní diktatury a pomáhají si všemožnými nezdravými recepty pro utišení žaludku. Hlavně u žen jsou velmi časté změny nálad, hlad jim prostě neprospívá. Nemají chuť se usmívat.

Důvody přeměny módního světa a co letí

Do světa ale také pronikla japonská móda, která z nás dělá tak trochu věšáky na šaty, došlo k velké ženské emancipaci, a přišly na řadu mnohé vyzývavě se tvářící zajímavé ženy jako třeba BB, J. Birkinová a F. Hardyová. Modelkám už dnes také nikdo neříká, aby se usmívaly, neboť se samotného úsměvu se sami bojíme. Japonská móda a příchod návrhářů jmen jako J. Jamamoto či R. Kavakubová, vnesli trend nevnímat modely a modelky jako samotné osobnosti a lidi, ale jako věšáky na oblečení.

Při pohledu na modely a modelky nevíme, zda vidíme muže nebo na ženu. Bezpohlavní modelky nerozptylují pozornost a my se nerušeně soustředíme na oblečení. Věšák na šaty se přece nemá důvod tvářit vesele. Možná je to ale tak trochu i lidská degradace. Ženská emancipace je úžasná, ženy mají právo volit a mnohou být brány jako muži. Staré zvyky se ztratily a přišly nové. Dokonalá žena pečovala o domov, uklízela, vařila, hýčkala manžela a byla potěšením se svým neustálým úsměvem na rtech. Snaha se mužům vyrovnat a nový odklon od dokonalé a skvěle naladěné super ženy s nutností se stále vyrovnávat mužům je další důvod, proč modelkám možná není do smíchu.

Modelky mají mnohdy drahé oblečení a šperky. My k nim vzhlížíme na molo a obdivujeme je za to, co mají na sobě. A oni na nevkusně oblečené ženy hledí tak trochu povýšeným a arogantním výrazem. A to nás vyzývá, koupit si zdánlivě nedostižný luxusní model, který nám budou ostatní závidět. To je také poslední trend. Jde o společenský status. Více než nacpané skříně vede pár kvalitních kusů oblečení. Ještě jsou ale i přehlídky, při kterých se modelky usmívají. M. Arora v Paříži či pánská kolekce P. Smithe, předváděli své šaty s úsměvem. Oděvy dělají lidi šťastnými, tak pojďme do toho a usmívejme se.