košile

Košilatá móda aneb pánské košile jsou evergreenem!

Košile okupuje pánské šatníky od nepaměti. Mužům jednoznačně sluší a jen tak z módy nevyjde, přesto se od počátků jejího nošení leccos změnilo. Je totiž velice pravděpodobné, že se vás při výběru košile dnes bude prodavačka ptát na nejrůznější parametry, což vás může vyvézt z míry. Budete chtít košili sportovní, elegantní, v klasickém střihu nebo raději slim? Z jakého materiálu košili upřednostňujete a jak ji hodláte nosit?

Košili vybírejte podle střihu, límečku, hlavně ale podle události, na kterou si ji oblečete

Abyste si svou událost v košili užili, musíte se v ní cítit maximálně pohodlně. K tomu si dopomůžete nejen vhodným výběrem materiálu (nejlepší je bavlna a len), nýbrž i výběrem vhodného střihu košile a jejího límečku. Dnes jsou velmi oblíbené tak zvané SLIM FIT košile, jejichž úkolem je hezky kopírovat mužskou postavu, ale zároveň ho neomezovat v pohybu. SLIM FIT košile jsou vhodné pro muže, kteří na své postavě poctivě makají  i pro velmi štíhlé typy, kteří díky slim fit střihu nebudou vypadat jako ramínko na volnou a plandající košili. Důležitý je i typ límečku – zatímco volný límeček je vhodný pro volnočasové aktivity, u formálnějších událostí byste se přeci jenom měli spolehnout na užší a knoflíčkem stáhnutý límeček, díky kterému budete vypadat seriózněji.

Károvaným košilím odzvonilo?

Nejspíš každý muž má ve své šatní skříní károvanou košili. Její pestrost a pohodlnost je nade vše a rozhodně se ji nebojte nosit ani v dnešní době. Avšak spíše než na formální události ji využijete při výletě do přírody. Na formálnější akce se hodí spíše elegantní typ košile, u kterého se však taktéž nemusíte držet při zemi. Dnešní nabídka je opravdu široká – barvami a vzory se nešetří, a proto nemusíte zůstat jen u nudné bílé, nýbrž můžete vyzkoušet pestrou růžovou košili nebo některé retro vzory. Je škoda nosit jen trička a svetry, když je móda košil tak rozmanitá.