Visací hodinky jako doplněk

Visací hodinky jako doplněk, který jen tak někdo nemá

V poslední době se setkáváme s poměrně extravagantními kousky hlavně v oblasti bydlení. Jistě jste si všimli různých ne příliš hezkých doplňků, které jsou v podobě nějaké zvířecí hlavy. Většinou jsou to třeba koňské věšáky nebo třeba opičí svícen, s nímž se v obchodech nyní setkáte. Jistě to není nic příjemného, když právě něco takového potkáte v obchodech, ale opravdu se to kupuje. Extravagantnost se však dostává do kurzu i v módním světě.

Dnes se v módě setkáte s nejrůznějšími vzory na tričkách nebo s obrázky, které jsou mnohdy šíleně nevkusné, nemoderní a někdy dokonce i morbidní. Ovšem mimo trička s obrázky se extravagantnost ukazuje hlavně v doplňcích. Do módy se totiž dostávají starožitnosti.

S jakými starožitnostmi uděláte dojem?

Mezi nejvíce kupované starožitnosti, které jsou mnohdy vážně doslova extravagantní, patří hlavně brože, ovšem ne ty klasické malé a drobné (takřka neviditelné), ale právě ty masivní po babičkách. K tomu se však připojují i hodinky. Jenže nemyslete si, že zapůsobíte s hodinkami, které máte klasicky obepnuté kolem rukou. Takové jsou sice stále vkusný doplněk, ale stoprocentně zaujmete s těmi visacími hodinkami. Většinou se nosí na krku nebo je řada žen (ale také i mužů) nosí schované po kapsách.

Tento typ hodinek jste například mohli vidět před několika desítkami let, kdy pánové nosili fajfku v puse a měli takové to sklo v oku, které symbolizovali brýle či lupu. Jistě si tyto staré pány pamatujete například z klasických Holmes detektivek. Je možné, že jedny takové hodinky měl i sám Sherlock Holmes.

Nejen ve starožitnictví, ale také i na internetu

Samozřejmě větší cenu má ten kousek, který najdete ve starožitnictví, ale většinou jsou to kousky, které bohužel stojí trochu více, než jste za visací hodinky ochotni dát. Nevěste však hlavu, protože přesně takové doplňky najdete klasicky i v mnoha internetových obchodech. A jestli si na ně vydržíte měsíc počkat, pak si je kupte za pakatel třeba na Wish nebo na Ebay.