Módní přehlídky

Bizarnosti ovládají módní přehlídky. Co nejabsurdnějšího najdeme?

To, že móda je někdy až pozoruhodná, moc dobře víme. V současné době se do módy dostaly zejména extravagantní kousky, které si zamiluje jen malá skupina z nás, ostatní takovými kousky budou pohrdat. Co je nutné dodat, tak je to, že i když se na pultech obchodů vyskytují extravagantnosti různé, není jich ještě stále tolik, kolik se jich vyskytuje na mnohých módních výstavách. Zejména na módní výstavě Fashioned from Nature se setkáte s tak ohromným množstvím extravagantních kousků, že se vám z nich až zatočí hlava.

Když se řekne současná móda, člověk neví, co si představit. Někdo si představí plastovou módu, která aktuálně vstoupila do obchodů a skládá se z mnoha absurdních plastových modelů. Někdo si však představí slaměnou módu, jež se vzbudila po několika letech a opět se rozhodla dobýt módní průmysl. Někdo si vybaví oblečení ve spojitosti s přírodou.

Ostatně takový byl či je motiv celé zmiňované výstavy, na které se předvedla nejedna celosvětově známá značka.

Příroda přinesená do módy

Výstava Fashioned from Nature je k vidění v Londýně, a to konkrétně ve Viktoriině a Albertově muzeu. Jedná se o výstavu pojednávající o oblečení a přírodě z roku 1600 až po současnost. Jednotlivé kousky jsou zajímavé tím, jak je do nich příroda vetkaná a přinesená.

Dalo by se říct, že výstava ukazuje, jak se mnohé celosvětově známé značky nechávají přírodou inspirovat. V přírodě se stále i po letech nachází mnoho věcí, stromů, květin či zvířat, které návrháře přinucují k neuvěřitelným modelům a kombinacím.

Jaké značky na výstavě předvádí své modely?

Na návštěvníky čeká ohromné množství modelů. Konkrétně se jich v muzeu vyskytuje něco přes tři sta. Jednotlivé kousky pojednávají o inspiraci v přírodě a své modely ukazují světoví designéři, jako je Christian Dior nebo například Gucci.

A jaké extravagantní kousky vás například čekají? Sekat se můžete například s boty z peří nebo s kloboukem z větví.