Jak vybrat podprsenku

Jak vybrat podprsenku

V první řadě volte obvod, nesmí být příliš volný, ale ani těsný. Velikost obvodu nemusí odpovídat přesnému číslu, které si podle návodu naměříte pod prsy. Při výběru podprsenky je nutné počítat s elasticitou vámi vybraného materiálu a také s jeho postupným povolením. Volte obvod podprsenky menší o 5 cm. Dalším kritériem při zkoušení je znak, zda vám zvolená podprsenka neleze stále nahoru. Ve správné podprsence totiž vypadáte vždy mnohem štíhlejší, stojíte rovně a vaše prsa jsou pevná jako zamlada. Zadní část podprsenky se nesmí sunout nahoru. Linie zadní části se zapínáním vždy má tvořit pravý úhel s vašimi lokty. Sedět má uprostřed zad, takže ne níž, ani o kus výš. Při pohledu zboku prsa nesahají níž než spodní obvod podprsenky, jinak neposkytuje dostatečnou oporu. Volte pak menší obvod, větší košíček a hlavně upravte vždy ramínka.

Elasticita podprsenky

Zapínání podprsenky při natáhnutí směrem od páteře vytvoří prostor maximálně na vložení dvou prstů. Pokud je místa více, zvolený obvod je příliš velký. Při kupování podprsenky je třeba ji zapnout na nejvzdálenější háček, tedy na tu nejvolnější možnou variantu a cítit, že vám pevně sedí. Počítejte s tím, že se prostě časem vytahá. Jestliže zapnete svou nově kupovanou podprsenku na nejtěsnější háček, postupem času po povolení důsledkem praní nebudete mít podprsenku jak přitáhnout. Podprsenka musí sedět na svém místě jako přibitá v momentě, kdy zvednete ruce, předkloníte se a budete dělat prudké pohyby. Podprsenku nosíme celý den a tu správně zvolenou byste neměli ani cítit během práce a pohybu. Vyzkoušejte ji i v sedě, nesmí se vám špatně dýchat pro příliš těsný obvod.

Ramínka, kostice a košíčky

Podprsenka poskytuje správnou oporu vašemu poprsí. Pokud je veškerá váha na ramínkách, zařezávají se bolestivě do kůže. Ramínka mají mít pouze doplňující funkci. Volte raději širší ramínka. Dejte si pozor na dvojitá prsa. Push-up efekt vede ke zvolení menších košíčků, ale nevypadá elegantně ani sexy. Prsa nesmí přes horní lem košíčků přetékat. Pod hladkým tričkem nebo košilí se tvar ňader velmi nevkusně rýsuje. Košíček se nesmí krabatit, vrásnit a deformovat, když v něm prsa upravíte. Jinak jde o špatnou velikost. Jestliže lze pod kostici mezi prsy vsunout dva prsty, jde o malý košíček. Větší prsa umístěná v malém košíčku tlačí podprsenku od těla a ta odstává. Kostice má kopírovat měkkou tkáň prsu po celé jeho délce a končit u podpažní jamky, aby nezpůsobovala otlaky.