Jsou masivní šperky v kurzu?

Jsou masivní šperky ještě v kurzu či nikoliv?

Ještě donedávna jsme se všude mohli setkávat s unikátními a opravdu výraznými masivními šperky, které nám pokaždé dokonale vyrazily dech z těla, protože tím víc, jak byly masivní, o to víc nám vyrazily dech. Masivní šperky jsme se však díky až příliš vysokým cenám v obchodech rozhodli nakupovat přes internet, kde jsme si je nejčastěji kupovali asi přes Wish nebo Ebay, díky čemuž jsme sice čekali hodinu, ale to čekání se vyplatilo – místo 300,- jsme obvykle zaplatili jenom necelou stovku.

Není se tedy čemu divit, že jsme kupovali právě z internetu a ještě z takových obchodů, kde zboží pochází stoprocentně z Číny (ale jaké zboží dnes z Číny nepochází, že ano). Jenže tento trend se nesl v módním světě zhruba rok, ale najednou po něm nezbyla ani památka. Je to díky tomu, že se snaží v obchodech prodávat jiný aktuální trend nebo se už masivní šperky vážně dostaly z módy pryč?

Válcují je jemné doplňky!

Samozřejmě úplně z módy nevymizely, ale je nutné poznamenat, že jsou aktuálně válcovány svou konkurencí, kterou v tomto případě představují oblíbené jemné šperky – hlavně ty, které jsou takřka neviditelné a mají jen nějaký masivnější nebo výraznější přívěšek. Jemnost a jednoduchost se tedy zase dostala do svého popředí, ale není vyloučeno, že masivní šperky zase přijdou s nějakou novinkou, která doslova vyrazí dech natolik, že se opět zapomene na jemnost a jednoduchost.

Dnes už však šperky nejsou potřeba

Čeho jste si možná všimli a co jste možná zaregistrovali, je to, že řada žen už šperky na krku vůbec nenosí. Je to zvláštní – vždycky se dbalo na nějaký náhrdelník nebo řetízek, ale teď se po nich doslova smetla zem. Hodinky jsou třeba neustále v kurzu, ale právě náhrdelníky či řetízky už tak viděny nejsou. Proč to tak je?

Je to asi tím, že se do kurzu dostala obrázková trička, která jsou tak výrazná, že náhrdelník nebo jiný další doplněk krku není potřebný – dokonce je až přebytečný.