pokojové rostliny kropit

Které pokojové rostliny kropit a které ne?

Pokojové rostliny se staly součástí našich domovů stejně jako okna nebo dveře. Pokud doma nemáme pokojové rostliny, náš dům je doslova neobydlený a neútulný. Proto bychom se měli zamyslet nad koupí nějakých takových živých doplňků, i když se o ně možná neumíme tak dobře starat, jak bychom si představovali. Od toho tu je však tento článek a také hromada dalších článků na internetu, které pomohou i těm největším amatérům s péčí o pokojové rostliny.

Nic není těžkého na pěstování rostlin, pokud si však koupíte takové, které nevyžadují skoro žádnou péči, protože si žijí takzvaným svým vlastním životem. Existuje hned několik druhů – například dracena nebo třeba zamioculcas přezdívaný zazík. Samozřejmě jich je mnohem více.

Právě takové květiny jsou pro začátečníky naprosto ideální, protože se na nich zkrátka naučí, jak se o rostliny starat. Rozhodně bychom neměli jít ihned ze začátku do nějakých orchidejí, protože přece jenom orchideje jsou trochu jiné typy květin – jiné jsou v tom, že vyžadují velkou péči.

Pojďme si však říct, jaké květiny se mohou kropit a jaké nikoliv. Kropení je totiž součástí běžné péče o pokojové rostliny.

Mohou se kropit kvetoucí rostliny?

Pokud bychom se měli zabývat kvetoucími rostlinami, pak bychom rozhodně při kropení měli dávat pozor na to, abychom nepokropili náhodou květiny jako takové. Sice je dost možné, že se na ně bude usazovat prach, ale bohužel květiny pod tíhou vody uvadají a uhnívají, viz například růže – ty velice rychle i pod jednou kapičkou vody začnou uhnívat a už je nic nezachrání. Proto by se měli kvetoucí květiny kropit jenom na jejich listech – tedy hlavně, co se týče orchidejí a podobných květin.

Mohu kropit stálezelené rostliny?

Jestliže bychom se měli zajímat o stále zelené rostliny, pak bychom měli být v klidu. Stálezelené rostliny se už z pravidla řadí k těm, o které se nějak extra starat nemusíme, protože si žijí svým vlastním životem. Co se týče kropení, tak můžeme být opět v klidu, protože jim nijak kropením neuškodíte – naopak jim prospějete.