Péče o pleť podle věku. Co svému obličeji dopřát, když je vám 30 nebo 40?

Péče o pleť podle věku. Co svému obličeji dopřát, když je vám 30 nebo 40?

Péče o pleť je něčím, co bychom neměli podceňovat v žádném věku. Ať už je nám dvacet nebo čtyřicet, právě obličej nám dodává sebevědomí. A navíc to, jak se o pleť staráme v mládí se výraznou měrou podílí na tom, jak budeme vypadat o dvacet let později. Poukazujeme zejména na elixír mládí v podobě hydrolyzovaného prémiového kolagenu, který se vyplatí doplňovat do těla už v raném věku (konkrétně po přesahu pětadvacátého roku života). 

Ve dvaceti je nutné znát svůj typ pleti

Hlavním úkolem v péči o pleť je ve dvacet letech poznat, o jaký typ pleti se jedná. Existuje totiž rovnou několik typů a můžeme být vlastníkem kterékoli z nich. Existuje pleť mastná, také suchá nebo normální. Na základě zjištění se nám lépe kupuje kosmetika a také víme, jak o pleť následně pečovat. Také dokážeme odhadnout, jestli jsme náchylní na tvorbu akné či nikoliv. 

Ve třiceti je kolagen nutností

Když se přesuneme přes hranici třicátého roku života, je důležité doplňovat kolagen. S tímto bychom měli začít už v pětadvaceti letech, ale pokud k tomu nedojde, třicátý rok je poplašným znamením a zapomínat na to bychom už neměli v žádném případě. V tomto roce nám totiž kolem očí začnou prostupovat drobné vrásky, tělo začíná pomalu kolagen a elastin samo vyrábět a mizí také schopnost regenerace pokožky. 

Ve čtyřiceti začínáme s hloubkovou hydratací

Po překročení čtyřicátého roku života začínáme s hloubkovou hydratací. Doplňování kolagenu je samozřejmostí (v tomto roce se navíc jeho přirozená tvorba zastavuje úplně). Mizí však také ve velkém kyselina hyaluronová, proto je zmiňovaná hloubková hydratace krokem veledůležitým. Začínáme také s takzvanou obličejovou jógou. 

V padesáti jsou povoleny omlazující kosmetické produkty

Ani v padesáti letech péče o pokožku neuvadá. Právě naopak – zelenou dostávají různé omlazující kosmetické produkty a procedury. Snažíme se o abnormální hydrataci pokožky, jelikož v období menopauzy má tendenci rychleji vysychat.