sebeláska

Proč je nejlepším životním stylem sebeláska?

Životní styl si můžeme vybrat. Jaký je ten nejlepší? Ať už začneme pravidelně chodit do fitka, začnou nás zajímatpopulárně naučné knihy, budeme se účastnit nejrůznějších seminářů, je podle průzkumů tím nejlepším životním stylem vůbec sebeláska. Co je na ní tak úžasného?

Proč se naučit mít se rád?

Až dosud jste si mysleli, že mít se rád je poněkud sobecké? Vážně? Tak to pozor, sebeláska  má se sobeckostí jen pramálo společného. Naopak je dobře známo, že tím, že se dobře postaráme o sebe se nejlépe postaráme i o ostatní. Jak je to možné? Jednoduše! Jen člověk, který se má rád a myslí i na sebe a své potřeby je natolik spokojený, že může svou plnou lásku dát i ostatním. Člověk, který myslí na sebe je plný pohody a lásky, a proto nemá zapotřebí ubližovat ostatním. Odborníci se shodují na tom, že právě ženy dělají největší chybu ve vztahu tím, že se pro partnera a děti obětují. Dělají pro ně první poslední a své potřeby a přání odsunují až na poslední místo. Nejspíš tím tajně doufají v to, že jakmile zajistí štěstí partnerovi a dětem, samy budou šťastné. Paradoxně se většina těchto žen dočká tvrdé rány a partner je opustí. Pak těmto ženám nezbude nic jen oči pro pláč.

Jak začít mít se rád?

Sebeláska je přímo spojována s dostatečným sebevědomím. A rozhodně v tomhle nemusí jít jen o ženy, i když ty jsou nedostatečnou sebeláskou postihovány častěji. Musíte se naučit věřit sami sobě a stavět se na první místo. To rozhodně neznamená nechat děti bez večeře nebo nechat ve štychu svou nejlepší kamarádku, které jste už něco slíbili. Znamená to myslet na svou duševní i fyzickou pohodu, na svou spokojenost a zdraví. Dosáhnout sebelásky není vždy jednoduché. Pomoct vám v tom mohou nejrůznější odborné publikace, semináře či terapie. Pokud si svou pravou hodnotu budete neustále připomínat, budete na tom den ode dne lépe a lépe. A až se jednoho dne budete milovat takoví, jací jste, pocítíte i příval lepší energie z okolí. Zkrátka budete šťastnější. A proto si zde dovolíme tvrdit, že nejlepším životním stylem je sebeláska.