Kalhotky a praní

Už jste slyšeli o kalhotkách, které nemusíte týden prát?

Spodní prádlo je nedílnou a velice podstatnou součástí našich šatníků. Bez spodního prádla bychom doslova nemohli existovat. Každý člověk je zvyklý na to, že po denním nošení hází spodní prádlo do koše na prádlo a vyčká se, až se vypere, aby jej mohl zase nosit. Představte si ale, že byste své spodní prádlo mohli nosit celý týden a nemuseli byste ho prát či házet do koše. Dokázali byste to nebo byste nad takovým vynálezem pohrdali?

Ať už se řadíte do jakékoli skupiny, je třeba říct, že takový vynález už existuje. Opět se potvrdilo, že na světě už existuje doslova všechno. Spodní prádlo, které se může používat i týden, aniž by se vypralo, konkrétně kalhotky, mají na svědomí designéři z dánského studia Organic Basics.

Jak nápad nepraných kalhotek vznikl?

Dánští designéři si uvědomili, že neustálé praní spodního prádla je nehospodárné. Časté praní vyžaduje pouštění pračky, která krade nebezpečnou elektřinu, zároveň se spotřebuje ohromné množství vody. Proto se hledal způsob, jak i spodní prádlo udělat hospodárné a aby bylo více šetrné k životnímu prostředí.

Kupodivu se to povedlo. Skandinávie je obecně proslulá tím, jak skvělý vztah k přírodě má. Neustále se snaží vynalézat něco, co životní prostředí bude chránit. Nebylo tedy překvapením, že se nápad nepraného prádla zrodil právě ve Skandinávii.

Jak vypadají kalhotky, které se nemusí prát?

Kalhotky jsou součástí dámské i pánské kolekce SilverTech, což jsou kolekce plné spodního prádla, které se nemusí týden prát. Je to umožněno díky stříbru, které je hlavní složkou spodního prádla. Stříbro je totiž kovem antimikrobiálním, používá ho zejména NASA k čištění vody astronautům. Spodní prádlo je také plné recyklovaného nylonu, který je prodyšný a velice lehký, tudíž prádlo se nosí opravdu pohodlně. A díky jednotlivým složkám se reguluje tělesná teplota.

Designérům z Kodaně se podařilo vytvořit unikátní dámskou i pánskou kolekci SilverTech, ve které se lidé cítí svěže několik dní či dokonce týdnů.