Kombinování barev

Víte, jak správně zkombinovat barvy?

Je léto, a to nás podvědomě pobízí k barvám. Ale také se trápíte před šatníkem s tím, co se k sobě hodí a co zase naopak k sobě absolutně neladí? Co ty červené kalhoty a modré tričko? Jde to? Každá z nás ve skříni najde spoustu věcí, protože nakupování nás prostě baví. Ale ve výsledku chodíme dokola v několika oblíbených kouscích, protože jsme si jisti že k sobě ladí. Pojďme se tedy podívat jak na barevné kombinace!

Jedna barva

Člověk se barev nemůže bát. Přece jenom chodit stále v jedné barvě snad ani nejde. Pokud chceme jít vážně jen v jedné barvě je třeba dát si pozor na odstín, který by měl být vážně stejný. Jestli si vezmete nové černé tričko a k tomu vaše oblíbené černé kalhoty, které už spíš hrají šedivými tóny. Budete vypadat omšele, a to nechcete. Abyste vypadala i v jedné barvě zajímavě, vezměte si třeba kalhoty tmavšího odstínu a tričko světlejší nebo naopak.

Dvě barvy

Kombinace dvou barev je velice dobrá volba. Jednou z podstatných věcí je, zvolit si jednu barvu, která bude ta hlavní. Nesmrtelnou a skvělou kombinací je černá a bílá. Ale pokud chcete něco veselejšího či méně okoukaného zvolte například šedou a k tomu vlastně jakoukoliv vaši oblíbenou barvu, která k vám sedí. Krásná kombinace je také zlatá s černou, žlutá s modrou, růžová s bílou, červená s hnědou, modrá s bílou. Možností je spousta a není třeba se jich bát.

Tři barvy

Trojbarevné kombinace jsou záludné. Tady bychom měly opět zvolit jednu barvu, která bude dominantní. A k ní si můžete vybrat další dvě barvy. Pozor si dejte, aby ladily jak mezi sebou tak s dominující barovou. Můžete například zvolit růžové tričko, oranžovou sukni a modrý pásek. Nebojte se, chce to jen cvik a trpělivost zkoušet.