Výběr brýlí

Jak vybrat ty nejlepší brýle přesně pro Vás?

Správné brýle by se měli hodit k typu vaší tváře, dopřát vám maximální pohodlí v případě, že brýle budete mít nasazeny celý den. Také nesmíme zapomenout, že mohou být pomyslnou třešničkou ve vašem outfitu.

Podle čeho vybírat?

Při výběru brýlí nesmíme zapomínat jak na tvar hlavy, který je velice podstatný při výběru obroučků, tak na vlastní módní vkus. V brýlích bychom se měli cítit dobře. Při výběru bychom si měli ujasnit čeho s brýlemi chceme dosáhnout. Zda jimi chceme podtrhnout náš módní směr, či mají plnit pouze funkčnost.

Druhy brýlí

Dnes na trhu najdeme tři druhy brýlí a to celoobruby, poloobruby a bezrámečkové.  Pokud toužíte po změně, chcete být výrazní a brýle používáte i jako doplněk jsou vhodným kandidátem celoobruby. Poloobruby jsou jemnější, ale jdou dostatečně vidět, aby upoutaly pozornost okolí. Varianta bezrámečková je pro ty, kteří na brýle nechtějí moc upozorňovat a spíše je chtějí zamaskovat.

Jak vybrat podle tvaru obličeje?

Tvar obličeje je velice důležitý, abyste si zvolili ty nejvhodnější brýle právě pro vás.

Hranatý obličej –  zvolte brýle oválného nebo kulatého tvaru a s úzkými obroučky. Barva a vzor obrouček je čistě na vašem vkusu a uvážení.

Ovalný obličej –  jste dítě štěstěny a můžete si zvolit jakýkoliv tvar brýlí a neuděláte chybu. Správným výběrem obrouček podtrhnete svou krásu.

Srdcovitý obličej – zde zvolte brýle s ovalnými nebo kulatými skly a tenké obroučky.

Kulatý obličej – v tomto případě vám budou slušet hranaté brýle s úzkými obroučky.

Dnes jsou brýle velice IN a proto se nebojte, ikdyž je váš zrak zcela v pořádku, nasadit brýle bez dioptrií.