Jak zamezit bolestivému nošení lodiček

Jak zamezit bolestivému nošení lodiček?

Každá žena má někdy chvilky, kdy si chce obléknout nějaký ležérní look hlavně kvůli tomu, že si chce vzít stoprocentně pohodlnou obuv. Jenže samozřejmě je nutné zmínit i to, že se žádná žena nevyhne událostem, na které se ležérní look s teniskami nehodí. Je to hlavně například nějaká svatba nebo oslava pojatá ve velkém, velice slavnostním stylu. Bohužel se však tenisky nehodí ani na pohřby či na jiné smutné události. Právě v těchto chvílích se tak bohužel musí žena rozhodnout pro outfit, k němuž zvolí lodičky.

Lodičky samozřejmě některá žena nosí velice ráda, ovšem je to i přes radost z tak krásných bot trochu bolestivé. Lodičky potvrzují přísloví, že pro krásu se musí trpět. Vyrábí se samozřejmě dnes maximálně pohodlné, ale na druhou stranu je nutné říct, že prvotní nošení není u žádných takových bot bezbolestné.

Odřeniny jsou hlavním problémem

Jistě to ví každá žena – to nejhorší jsou odřeniny, které se nám vyskytnou rychlostí blesku právě u našich lodiček. Pokud je poprvé nosíme, tak se nám velice rychle udělá nějaká odřenina vzadu na noze a hrozně dlouho trvá, než se zahojí. Do té doby většinou ani lodičky, ale ani baleríny (u nichž se to taky vyskytuje) nemůžeme nosit. Jenže tak dlouho někdy čekat nemůžeme.

Naštěstí však v dnešní době kolují na sociálních sítích videa, na kterých jde naprosto skvěle vidět, jak si s takovými rádoby odřeninami poradit. Stačí vyzkoušet jen pár triků!

Pomůže klasický balzám na rty nebo část vložky

Aby se vám noha neodrala, pak si ji namažte balzámem na rty – nebo takzvaným jelením lůjem. Sice možná bude větší lodička trochu klouzat, ale pokud máte lodičky naprosto perfektně sedící na vaši nohu, vyhnete se odřeninám. Žádné odřeniny přece nevzniknou na kluzkém povrchu.

Pokud se vám ta odřenina už udělala, pak zamezíte dalšímu krvácení tak, že odstřihnete kus vložky – a nalepíte ji do boty přesně do míst, kde se vám noha odírá. Nepůjde nic vidět a navíc budete mít měkké pohodlí, tudíž nic vám nebude moct nohu odřít.

Samozřejmě stejné vychytávky lze použít i u balerín, s nimiž jsou také věčné problémy, co se týče odřenin.