Začátek jara je kouzelný

Začátek jara je kouzelný

Březem je konečně tu. S sebou také nese konečně očekávanou oblevu. Na ni čekali především odpůrci zimy. Z letošních opravdu nízkých teplot jim totiž šla hlava kolem. Kdo by očekával tak tuhou zimu. Teploty mají v zimě spadat přeci k minus patnácti stupňům, nikoliv k mínus třiceti. S příchodem jara se ovšem zvyšuje zklamání u milovníků zimních sportů. Ti mají nadcházející víkend poslední šanci si zadovádět na oblíbených sjezdovkách. Ještě nyní se tam totiž vyskytuje relativně dobré množství prachového sněhu, což zaručuje stále dobré lyžování. Potom ale mohou veškeré zimní pomůcky, jako jsou lyže, běžky, snowboard, bundy a další, schovat hluboko do skříně. Vytáhnout avšak mohou oblíbená kola, skaty, piknikové koše a převážně vesty.

Především vesty se staly velkými oblíbenci zejména v ženském světě. Jsou skvělou volbou ve chvíli, kdy si už netoužíte obléknout kabát při prvních jarních dnech. Moc dobře totiž víte, že ráno je sice chladněji, ale odpoledne bude dostatečně teplo, proto je vesta skvělou alternativou. Ráno zaručí zahřátí, odpoledne si ji nemusíte pracně sundávat, protože by vám v ní bylo velké horko. Jelikož ruce budete mít nepokryté, tudíž vám bude přiměřeně dobře v jakékoliv části dne, ať už se počasí přemění na jakékoliv.

Výhodou některých vest jsou kapuce. Ty se ale bohužel u většiny z nich nevyskytují. Znamená to značný handicap, protože si s sebou vždy musíte tahat ještě navíc deštník. Naštěstí ho naleznete už i v tak malém provedení, že ho lehce strčíte do jakkoli velké kabelky nebo batohu.

Módní maniaci by mohli apelovat na to, že se tento druh vest už dávno nenosí. Vše záleží ale na vkusu daného člověka. Přísloví, které říká, že sto lidí má sto chutí je v tomto případě zcela pravdivé. Kdo by ale chtěl zůstat „in“, koupí si místo takové péřové vesty chlupatou verzi.  Ta se v kurzu drží už nějaký ten pátek.